Založenie firmy na Seychelách

Seychely nie sú len dovolenkovým rajom, ale aj ostrovným štátom s vhodnými podmienkami pre podnikateľov. Súostrovie sa nachádza v Indickom oceáne kúsok od Madagaskaru, na juhovýchodnom pobreží Afriky. Hlavným ostrovom Seychel je Mahé, kde sa nachádza aj hlavné mesto Victoria. Oficiálnym jazykom je angličtina, francúzština a kreolčina.


Je to stabilná a nezávislá krajina s prosperujúcou ekonomikou, najmä vďaka turizmu. Prečo sa stali Seychely takým obľúbeným medzinárodným offshore centrom nie je ťažké uhádnuť. Poplatky za založenie a správu spoločnosti v tejto krajine patria k tým najnižším. Časový posun nie je taký výrazný ako u offshore centier v Karibiku a to je len nepatrná časť výhod, ktoré krajina ponúka.


IBC (Medzinárodná obchodná spoločnosť) je najpopulárnejší typ offshore spoločnosti. Na Seychelách podliehajú Medzinárodnému aktu obchodných spoločností z roku 1994. Právne predpisy umožňujú rýchle založenie spoločnosti. Popritom táto jurisdikcia zabezpečuje súkromie a anonymitu, keďže informácie o vlastníkoch nie sú verejne prístupné. Spoločnosti na Seychelách neplatia žiadne dane.

Pre založenie spoločnosti stačí jeden spoločník a jeden konateľ, ktorým môže byť jedna osoba a nemusí byť rezidentom Seychel. Nie je určená minimálna ani maximálna výška akciového kapitálu spoločnosti, ani sa nevyžaduje sa jeho splatenie. Spoločnosť musí mať sídlo na území Seychel. Založenie seychelskej spoločnosti trvá po dodaní dokumentov 3-5 pracovných dní a dokumenty o novozaloženej spoločnosti sú doručené na Slovensko kuriérom o 8-14 dní.


Vyžaduje sa vedenie účtovníctva, ale nie je povinné nikomu ho predkladať ani podávať účtovné uzávierky, je len potrebné udať miesto, kde je toto účtovníctvo uchovávané.Okrem základného založenia spoločnosti ponúkame anonymnú spoločnosť. Anonymná spoločnosť zaručuje anonymitu skutočných vlastníkov spoločnosti, prostredníctvom dosadených funkcionárov tzv. nominee.


Títo dosadení funkcionári napriek tomu že figurujú na všetkých dokumentoch, nemajú žiadne právomoci na vykonávanie aktivít v spoločnosti. Skutočný vlastník vystupuje len ako splnomocnenec a na základe plnej moci vykonáva všetky činnosti za spoločnosť, pričom však vlastní nedatovanú rezignáciu menovaného riaditeľa.

Cenník:

Krajina Založenie spoločnosti Poplatky v ďalších rokoch
Seychely AKCIA* 850 € 750 €
Seychely (anonymná spoločnosť) 1850 € 1250 €

AKCIA* Uvedené sumy sú za kompletné založenie spoločnosti, firemné dokumenty bez apostilizácie a ich doručenie na Slovensko.


Výhody spoločnosti založenej na Seychelách

  • 0% dane

  • Rýchle založenie a nízke poplatky za vedenie spoločnosti

  • Register riaditeľov a spoločníkov nie je verejný

  • Seychely nie sú na čiernej listine OECD

  • Pre založenie spoločnosti stačí minimálne 1 riaditeľ, spoločník

  • Právna a politická stabilita krajiny

  • Povolené dosadenie riaditeľa a spoločníka

Potrebujete viac informácií? Sme tu pre Vás.

KONTAKTUJTE NÁS