Založenie offshore spoločnosti

Spoločnosti sú legálne entity, ktoré vznikajú v offhore krajinách tzv. daňových rajoch a sú registrované podľa legislatívy daného štátu. Krajiny lákajú podnikateľov z celého sveta na veľmi výhodné podmienky týkajúce sa predovšetkým zdanenia. Offshore spoločnosti sú využívané najmä k legálnej daňovej optimalizácii, k vytváraniu štruktúr potrebných pre účinné fungovanie medzinárodných spoločností a ochrane majetku.

Využitie offshore subjektov nielenže zníži daňovú záťaž, keďže vo väčšine offshore krajín je výška daní nulová, ale tiež umožňuje spoločnostiam dosiahnuť finančnú stabilitu a výkon na trhu. Riadenie takejto medzinárodnej obchodnej spoločnosti (IBC) je jednoduché, nevyžaduje sa jej audit či predkladanie účtovných záznamov.

Offshore jurisdikcie zabezpečujú vysokú mieru anonymity, nakoľko register spoločností nie je verejný. Odhaduje sa, že takmer viac ako 60% svetových peňazí je priamo alebo nepriamo držaných v offshore krajinách.

Dá sa tvrdiť, že spoločnosť obchodujúca v medzinárodnom rozsahu, musí využiť možnosti daňových výhod ktoré rôzne offshore krajiny ponúkajú, aby bola konkurencieschopná na svetovom trhu.Krajiny podporujú podnikateľské aktivity priaznivými zákonmi a prostredím pre podnikanie. Namiesto daní sa tu platia ročné poplatky za licenciu a registračného agenta.

Každý štát je špecifický, má vlastné zákony a podmienky pre podnikanie. Väčšinou však v offshore krajinách platia obmedzenia na miesto podnikania, ktorým nemôže byť jurisdikcia v ktorej je spoločnosť registrovaná. Spoločnosti nemôžu vykonávať obchodné aktivity, ako je napríklad poisťovníctvo, bankovníctvo a pod.

V niektorých krajinách sú tiež zakázané určité predmety podnikania, napr. na Seychelách je to obchodovanie na Forexe alebo pre niektoré činnosti je potrebné získanie licencie. Dohodnite si bezplatnú konzultáciu a my Vám odporučíme tú najvhodnejšiu krajinu pre Vás.

Možné využitie offshore spoločností

  • Zakladanie dcérskych spoločností v SK, ČR a zaistenie anonymity skutočných vlastníkov

  • Ochrana majetku

  • Vlastnenie nehnuteľností

  • Registrácia lodí a jácht

  • Predaj patentov a ochranných známok

  • Prevádzka bankových účtov

Využitie offshore subjektov nielenže zníži daňovú záťaž, keďže vo väčšine offshore krajín je výška daní nulová, ale tiež umožňuje spoločnostiam dosiahnuť finančnú stabilitu a výkon na trhu. Riadenie takejto medzinárodnej obchodnej spoločnosti (IBC) je jednoduché, nevyžaduje sa jej audit či predkladanie účtovných záznamov. Odhaduje sa, že takmer viac ako 60% svetových

peňazí je priamo alebo nepriamo držaných v offshore krajinách. Dá sa tvrdiť, že spoločnosť obchodujúca v medzinárodnom rozsahu, musí využiť možnosti daňových výhod ktoré rôzne offshore krajiny ponúkajú, aby bola konkurencieschopná na svetovom trhu. Offshore jurisdikcií je mnoho a navzájom si konkurujú.

Najobľúbenejšie offshore krajiny

seychely-flag
Seychely

Právne predpisy umožňujú rýchle založenie spoločnosti. Popri tom táto jurisdikcia zabezpečuje súkromie a anonymitu...

Belize-flag
Belize

Belize sa nachádza v Strednej Amerike a na rozdiel od ostatných daňových rajov nie je ostrovnou krajinou....

sv-vincent-flag
Sv. Vincent a Grenadíny

IBC – International Business Companies sú najobľúbenejším druhom offshore spoločnosti ponúkanej na Sv. Vincente...

panama-flag
Panama

Aby spoločnosť z Panamy neplatila dane, zakladá sa tzv. nerezidentná spoločnosť (má formu akciovej spoločnosti)...

Dominika-flag
Dominika

Zákon o obchodných spoločnostiach v Dominike dáva spoločnostiam flexibilnú štruktúru a efektívny proces založenia...

Britské Panenské ostrovy-flag
Britské Panenské ostrovy

Krajina patrí k jedným z najstarších offshore centier. Každý mesiac je tu založených viac než 5000 nových spoločností...

nevis-flag
Nevis

Najčastejšie zakladaným typom spoločnosti je LLC – Limited Liability Company. LLC spoločnosť nemá akcie, preto sa jej...

anguilla-flag
Anguilla

Spoločnosti registrované na Anguille podliehajú Medzinárodnému aktu obchodných spoločností...

Potrebujete viac informácií? Sme tu pre Vás.

KONTAKTUJTE NÁS