Založenie firmy v Nemecku

Nemecko (dlhý názov Nemecká spolková republika) sa nachádza v strednej Európe. Hlavným mestom je Berlín. Je zakladajúcim štátom Európskej únie a tiež kľúčovým členom ekonomických, politických a obranných organizácií na európskom kontinente. Krajina má najväčšiu ekonomiku v Európe a je najľudnatejšia v rámci Európskej únie. V Nemecku je možné založiť dva typy spoločnosti s ručením obmedzeným - UG a GmbH.


UG (Unternehmergesellschaft) sa zakladá s kapitálom 1€. Zo zisku spoločnosti musí byť ročne vyčlenených 25% na rezervné aktíva, až kým tieto aktíva nedosiahnu výšku 25 000€. Potom sa zo spoločnosti môže ale nemusí stať GmbH, ak spoločnosť zostane UG naďalej musí odkladať 25%. Takáto spoločnosť má však horšiu reputáciu a veľkí obchodní partneri sa pozerajú na tento typ spoločnosti s nedôverou. Preto ak plánujete podnikať v Nemecku, odporúčame vám radšej druhý typ spoločnosti.

GmbH (Gesellschaft mit beschränkter Haftung) sa zakladá s kapitálom 25 000€. Minimálne polovica (12 500€) musí byť splatená na účet, ktorý otvára konateľ pri zakladaní spoločnosti. Spoločnosť má minimálne jedného spoločníka. Sídlo spoločnosti musí byť v Nemecku. Založenie spoločnosti trvá 3 – 6 týždňov po dodaní všetkých potrebných dokumentov. Spoločnosť môže podnikať už po podpísaní dokumentov pred notárom, avšak zapísaná do obchodného registra bude až o cca 3 týždne. Pre seriózne podnikanie v Nemecku odporúčame založenie tejto spoločnosti, nakoľko ide o spoločnosť ktorá má väčšiu prestíž.


Klient musí do Nemecka cestovať len jediný raz. Dohodneme stretnutie s partnerskou právnickou kanceláriou v Nemecku. Klient počas jedného dňa podpíše dokumenty u notára a za osobnej asistencie nášho spolupracujúceho právnika otvorí účet v banke, ktorý je potrebný pre vloženie základného kapitálu. Za tieto extra služby právnickej asistencie klient neplatí nič navyše, všetko je už v rámci ceny.

Cenník:

Krajina Založenie spoločnosti Poplatky v ďalších rokoch
Nemecko GmbH 8500 € 1900 €
Nemecko UG 2800 € 1900 €

Výhody spoločnosti založenej v Nemecku

  • Prestíž spoločnosti GmbH

  • Ekonomická stabilita a prosperita krajiny

  • Podpísaných mnoho zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia

  • Pri spoločnosti UG minimálny kapitál 1€

Potrebujete viac informácií? Sme tu pre Vás.

KONTAKTUJTE NÁS