Založenie firmy v Írsku

Írska republika sa nachádza na ostrove s rovnomenným názvom Írsko. Zaberá väčšinovú plochu ostrova o ktorý sa delí so Severným Írskom, ktoré je však súčasťou Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Hlavným mestom je Dublin. Írsko patrí medzi popredné krajiny Európy s nízkymi daňami.


Najčastejšie zakladaným typom spoločností v Írsku sú Limited Companies by shares (Ltd.). Spoločnosť v Írsku musí zakladať minimálne jeden akcionár (fyzická osoba), dvaja konatelia (fyzické osoby) a jeden tajomník, ktorým môže byť aj konateľ.


Aspoň jeden konateľ musí byť rezidentom Európskej únie. V cene za založenie spoločnosti je zahrnuté okrem založenia spoločnosti vymenovanie nominee tajomníka, ktorý vybaví podpis dokumentov bez nutnosti osobne prísť do Írska.


Nevyžaduje sa splatenie základného kapitálu. Spoločnosť z Írska musí dodržiavať určité podmienky. Musí mať sídlo v Írsku. Vyžaduje sa ročný report a vedenie účtovníctva. Niektoré aktivity si vyžadujú licenciu, ako napríklad bankovníctvo, poisťovníctvo, a pod.

Do platnosti prišli začiatkom roka 2015 zmeny týkajúce sa zdanenia spoločností, ktoré podliehali tzv. „double tax“ systému v Írsku. Írsko tak zrušilo daňové výhody pre spoločnosti, ktoré síce boli založené v Írsku, ale boli zdaňované štátom kde sídlilo vedenie spoločnosti. Spoločnosti si vyberali pre platenie daní štáty s nulovými daňovými poplatkami.


Avšak od prvého januára, sú všetky novozaložené spoločnosti daňovými rezidentmi Írska. Pre existujúce spoločnosti bude prechodné obdobie na nový systém trvať až do roku 2020. Naďalej však pre spoločnosti zostáva výhodná 12,5% daň z príjmu.


Založenie írskej spoločnosti trvá po dodaní dokumentov 3-4 týždne a dokumenty o novozaloženej spoločnosti sú doručené na Slovensko kuriérom do 14tich pracovných dní.

Aj v Írsku Vám okrem základného založenia spoločnosti ponúkame aj anonymnú spoločnosť. Anonymná spoločnosť zaručuje anonymitu skutočných vlastníkov spoločnosti, prostredníctvom dosadených funkcionárov tzv. nominee.


Títo dosadení funkcionári napriek tomu že figurujú na všetkých dokumentoch, nemajú žiadne právomoci na vykonávanie aktivít v spoločnosti. Skutočný vlastník vystupuje len ako splnomocnenec a na základe plnej moci vykonáva všetky činnosti za spoločnosť.

Cenník:

Krajina Založenie spoločnosti Poplatky v ďalších rokoch
Írsko 2800 € 750 €

Výhody spoločnosti založenej v Írsku

  • 12,5% daň z príjmu

  • Podpísaných mnoho zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia, vrátane Slovenska

  • Člen Európskej únie s menovou jednotkou Eurom

  • Podpísaných mnoho zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia, vrátane Slovenska

  • Ochrana údajov a anonymita vlastníctva je zakotvená v zákonoch

Potrebujete viac informácií? Sme tu pre Vás.

KONTAKTUJTE NÁS