Založenie firmy v Maďarsku

Maďarsko je súčasťou jednotného trhu Európskej únie a tiež členom niekoľkých medzinárodných organizácií (napríklad OECD, WTO). Členom Európskej únie sa stalo spolu so Slovenskom v roku 2004, avšak na rozdiel od Slovenska krajina nezaviedla Euro a menou je pôvodný maďarský forint (HUF). Tak ako mnohé štáty EÚ má Maďarsko podpísaných mnoho dohôd o zamedzení dvojitého zdanenia vrátane Slovenska.

Hlavným dôvodom prečo je táto krajina zaujímavá pre investorov a podnikateľov je nízka daň z príjmov právnických osôb. V roku 2017 zaviedlo Maďarsko zníženie dane z príjmu právnických osôb na 9% z predošlých 19% a pôvodná 10% daň, ktorá bola aplikovateľná do výšky 500 mil. HUF, bola zrušená. Maďarsko sa tak stalo krajinou s najnižšou korporátnou daňou v Európskej únii. Platí sa ešte miestna daň, ktorá je v rozmedzí 0-2% a závisí od samosprávy (2% v Budapešti).

Najobľúbenejšou formou spoločností v Maďarsku je Kft (Korlátolt Felelősségű Társaság) a ide o spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť musí založiť minimálne jeden konateľ a spoločník, ktorým môže byť jedná osoba. V roku 2014 došlo k zmenám v zákone o obchodných spoločnostiach v Maďarsku a výška minimálneho kapitálu spoločnosti vzrástla z pôvodných 500 000 HUF na 3 000 000HUF. Kapitál však nemusí byť splatený na žiaden bankový účet. Založená spoločnosť je automaticky registrovaná k DPH.

Celý proces od prípravy dokumentov po založenie spoločnosti trvá približne 30dní. Vieme zabezpečiť všetky potrebné atribúty, ktoré si maďarská spoločnosť vyžaduje, ako je sídlo v Maďarsku či účtovníctvo. Sídlo ponúkame v Budapešti. Dokumenty k spoločnosti budú vypracované dvojjazyčne (maďarsky a anglicky). Ich vyhotovenie trvá cca 3 pracovné dni.

Vypracované dokumenty potom stačí na Slovensku notársky overiť. Samotná registrácia spoločnosti trvá približne dva až desať pracovných dní. Ak je majiteľom maďarskej spoločnosti iná spoločnosť, je potrebný originálny výpis z obchodného registra a jeho oficiálny preklad do Maďarčiny.

Spoločnosť si po zápise musí otvoriť účet v Maďarsku. Elektronický výpis, ktorý je potrebný k otvoreniu účtu, obdrží spoločnosť približne za 5-10 pracovných dní po založení. Klient môže účet otvoriť v ktorejkoľvek banke a v ktoromkoľvek meste v Maďarsku, ale taktiež vieme zabezpečiť otvorenie účtu pre spoločnosť bez nutnosti cestovať do Maďarska.

Cenník:

Krajina Založenie spoločnosti Poplatky v ďalších rokoch
Maďarsko 1750 € 650 €

Výhody spoločnosti založenej v Maďarsku

  • daň z príjmu 9%

  • minimálny kapitál spoločnosti 3 mil. HUF nemusí byť splatený

  • jednoduchá registrácia na DPH

  • člen Európskej únie, ekonomická a politická stabilita štátu

Potrebujete viac informácií? Sme tu pre Vás.

KONTAKTUJTE NÁS