Založenie firmy vo Veľkej Británii

Veľká Británia je západoeurópsky ostrovný štát, ktorého oficiálny dlhý názov je Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska. Pozostáva zo štyroch krajín – Anglicko, Škótsko, Wales a Severné Írsko.


U európskych klientov je založenie spoločnosti vo Veľkej Británii veľmi obľúbené, pretože krajina ponúka najvýhodnejšie podmienky pre daňové plánovanie zo všetkých západoeurópskych krajín. Patrí medzi najrozvinutejšie krajiny sveta. Napriek tomu že sa nachádza v Európskej únii, nechala si krajina svoju menu – britskú libru (GBP).


Spoločnosti môžu byť využívané na rôzne účely, s výnimkou vykonávania niektorých aktivít na ktoré treba špeciálnu licenciu. Registrácia k DPH je dobrovoľná, ak spoločnosť podniká na území Británie po prekročení hranice ročného obratu 81 000GBP (od 1. apríla 2014) sa spoločnosť musí registrovať k DPH. Daň z príjmu sa platí v závislosti od obratov spoločnosti.


Pre zisk do £300 000 je to 20% daň, pre zisk vyšší je to 21% (každý rok sa mení). Spoločnosti sa riadia zákonom The Companies Act z roku 1985 a registrujú sa v britskom registri spoločností tzv. Companies House, ktorý je verejne prístupný.

Ltd. sú najbežnejšou formou zakladaných spoločností v Británii. Spoločnosť má akcionárov, ktorých zodpovednosť je limitovaná na pôvodne investovaný kapitál t.j. hodnotu akcií. Musí mať jedného riaditeľa a jedného akcionára, ktorým môže byť tá istá osoba a tá môže byť akejkoľvek národnosti. Minimálny kapitál je 1 libra. Koncovka v názve spoločnosti musí byť Ltd alebo Ltd.


Založenie britskej spoločnosti trvá po dodaní dokumentov 2 dni a dokumenty o novozaloženej spoločnosti sú doručené na Slovensko kuriérom do 14tich pracovných dní. Spoločnosť z Veľkej Británie musí dodržiavať určité podmienky. Musí mať sídlo vo Veľkej Británii. Vyžaduje sa ročný report a vedenie účtovníctva. Riaditeľ spoločnosti musí byť fyzická osoba. Niektoré aktivity si vyžadujú licenciu bankovníctvo, poisťovníctvo, služby agentúry poskytujúce prácu.


Aj vo Veľkej Británii vám okrem základného založenia spoločnosti ponúkame aj anonymnú spoločnosť. Anonymná spoločnosť zaručuje anonymitu skutočných vlastníkov spoločnosti, prostredníctvom dosadených funkcionárov tzv. nominee. Títo dosadení funkcionári napriek tomu že figurujú na všetkých dokumentoch, nemajú žiadne právomoci na vykonávanie aktivít v spoločnosti. Skutočný vlastník vystupuje len ako splnomocnenec a na základe plnej moci vykonáva všetky činnosti za spoločnosť.

Cenník:

Krajina Založenie spoločnosti Poplatky v ďalších rokoch
Veľká Británia AKCIA* 850 € 500 €

AKCIA* Uvedené sumy sú za kompletné založenie spoločnosti, firemné dokumenty bez apostilizácie a ich doručenie na Slovensko.


Výhody spoločnosti založenej vo Veľkej Británii

  • Rýchle založenie spoločnosti

  • Podpísaných mnoho zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia, vrátane Slovenska

  • Vysoká ekonomická stabilita a prosperita krajiny

  • Základný kapitál v minimálnej výške 1£

Potrebujete viac informácií? Sme tu pre Vás.

KONTAKTUJTE NÁS